Arama
Flitreler
Kapat
RSS

Blog mesajları '2018' 'Nisan'

JİGGİNG BALIKÇILIĞI

gomoku_koika

Jigging, diğer balık avı yöntemleriyle ulaşamayacağınız derinlikteki büyük balıkları jig adı verilen ağır metal suni yemler yardımıyla cezbetmeye dayanan balıkçılık yöntemidir.

MEPPS KAŞIKLARININ RENK TEKNOLOJİSİ

mepps_renk_teknolojisi

Suyun dışında gördüğünüz renk ile suyun içinde gördüğünüz renk aynı değil. Suyun üç adet filtresi vardır mavi, yeşil ve kahverengimsi-kırmızı. Bu üç filtreye göre balıklar, suyun içindeki nesneleri mavi, yeşil veya kahverengimsi-kırmızı güneş gözlüğü takmış gibi görür. Bununla birlikte, ince bir cam mercek yerine su, kalın bir sıvı mercektir.   

MEPPS KAŞIKLARI BALIKLARI NEDEN VE NASIL CEZBEDER?

 mepps_kasik_1

Balık avında kullanılan sahte yemlerin birçoğu gerçek yemlerin görüntü ve hareketlerini taklit eder. Mepps Kaşıkları yemlik balıkları taklit ederek değil, avlayacağınız balıkların hayatta kalma içgüdüsüne hitap ederek onları cezbeder. 

SIRTI BALIKÇILIĞI

 

sirti_balikciligi_2

Tekne veya bot üzerinde seyir halinde iken yemin ya da sahte balıkların gezdirilerek av yapılmasına dayanan sisteme sırtı balıkçılığı denir. Sırtı balıkçılığı sürtme, sürütme veya seyirtme balıkçılığı olarak farklı isimlerle adlandırılır. Türkiye’nin hem tatlı hem tuzlu sularında rahatlıkla yapılabilir.