Arama
Flitreler
Kapat
RSS

Blog

MEPPS KAŞIKLARININ RENK TEKNOLOJİSİ

mepps_renk_teknolojisi

Suyun dışında gördüğünüz renk ile suyun içinde gördüğünüz renk aynı değil. Suyun üç adet filtresi vardır mavi, yeşil ve kahverengimsi-kırmızı. Bu üç filtreye göre balıklar, suyun içindeki nesneleri mavi, yeşil veya kahverengimsi-kırmızı güneş gözlüğü takmış gibi görür. Bununla birlikte, ince bir cam mercek yerine su, kalın bir sıvı mercektir.   

MEPPS KAŞIKLARI BALIKLARI NEDEN VE NASIL CEZBEDER?

 mepps_kasik_1

Balık avında kullanılan sahte yemlerin birçoğu gerçek yemlerin görüntü ve hareketlerini taklit eder. Mepps Kaşıkları yemlik balıkları taklit ederek değil, avlayacağınız balıkların hayatta kalma içgüdüsüne hitap ederek onları cezbeder. 

SIRTI BALIKÇILIĞI

 

sirti_balikciligi_2

Tekne veya bot üzerinde seyir halinde iken yemin ya da sahte balıkların gezdirilerek av yapılmasına dayanan sisteme sırtı balıkçılığı denir. Sırtı balıkçılığı sürtme, sürütme veya seyirtme balıkçılığı olarak farklı isimlerle adlandırılır. Türkiye’nin hem tatlı hem tuzlu sularında rahatlıkla yapılabilir. 

LÜFER BALIKÇILIĞI

lufer_avlama_teknikleri

Balıkçıların gözdesi Lüfer nasıl tutulur? Lüfer Nasıl Avlanır? Lüfer avının sırları nelerdir? Lüfer balıkçılığının yasakları ve asgari boyları nelerdir? 

CRESSİ DALIŞ MALZEMELERİ

cressi_dalis_malzemeleri

Cressi dünyanın en iyi su sporu ekipmanları üreticisidir. 90'dan fazla ülkeye 300'den fazla ürün çeşidi sunan İtalyan markası tüplü dalış, şnorkel, yüzme ve zıpkınla balık avlamada yani piyasanın tamamında tam donanım ve aksesuar serisi üreten dünyanın sayılı markalarından biridir.

 

 

İSTAVRİT BALIKÇILIĞI

istavrit

İstavrit Nasıl Avlanır? İstavrit Avında Nelere Dikkat etmek Gerekir? İstavrit Avında Ne Tarz Ekipmanlar Kullanılmalıdır?

ALABALIK AVCILIĞI

 

Alabalık Nasıl Avlanır? Alabalık Avında Nelere Dikkat etmek Gerekir? Alabalık Avında Ne Tarz Ekipmanlar Kullanılmalıdır?

PENN OLTA MAKİNELERİ VE KAMIŞLARI

PENN_TURKIYE

 

Bir Amerikan markası olan Penn dünyanın en başarılı olta kamışı ve olta makinesi üreticilerinden biridir. 1932’den bu yana hizmet veren şirket büyük balıkların avlanmasında kullanılan güçlü ve uzun ömürlü olta makineleriyle ün kazanmıştır. Penn tüm balık avlama yöntemlerine uygun olta makinesi ve olta kamışı üretmektedir.  IGFA'da 1400'ün üzerinde dünya rekoru Penn ekipmanları kullanılarak kırılmıştır.

TURNA AVCILIĞı

turna_pike

 

Turna nasıl avlanır? Turna Avlama Teknikleri? Turna Avında En Doğru Ekipman Nasıl Seçilir?

SPİN BALIK AVCILIĞI

 

Spin Balık Avcılığı Nedir? At-Çek'te En Doğru Ekipmanlar ve Aksesuar Nasıl Seçilir?